BODRUM VE DAHA FAZLASI

Hareketli ve sofistike Bodrum adını yarımadanın merkezinden almış ve bölge her sene tarihi kültürü ve Akdeniz atmosferiyle bir çok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Bodrum yarımadasında herkes kendinden bir şeyler bulacaktır.

Yarımadanın kuzeyinde, 30 dakikalık harika bir yol otantik balıkçı kasabası Güllük’e uzanmaktadır.

Güllük adından da anlaşılacağı gibi gül bahçeleriyle dolu harika bir Ege kasabasıdır.

Güllük’ün son zamanlarda bu kadar popüler olmasının nedeni Güllük merkezinde yeni ve muhteşem bir liman yapılmasıdır. Eski liman birkaç kilometre ötedeki bir bölgeye taşınıp, şehir merkezi ve çevresini açmaktadır (rahatlatmaktadır)

Güllük planları turizm eksperleri tarafından gelecekteki Türkiye Porto fino’su olarak heyecanla beklenmektedir (önerilmektedir.). bu mükemmel tatil bölgesi sessizlik ve sükûnet arayanlar için beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

‘Türkiye’nin balıkçılık cenneti’ olarak bilinen Güllük balık restoranlarıyla meşhur olup deniz levreği ve izmarit spesiyalleri arasındadır.

Güllük kıskanılacak kadar güzel, sessiz ve sakin bir beldedir. Ancak Güllük’e ulaşımın kolay olması artı puanlarından biridir. Bodrum Milas Havaalanı 15 dakika uzaklıktadır.

Güllük, Ege Denizi’nin korunmuş(dokunulmamış) bir körfezine sahip olup, büyüleyici ve romantik gün batımına sahiptir. Etrafı ormanlarla, zeytin, badem ve portakal ağaçlarıyla dolu, Güllük körfezi bir sürü küçük koy ve plajla doludur.

Güllük’ün değişimi hali hazırda başlamış olup, daha da heyecan verici planlar vardır. Güllük’ün sahip olduğu sessiz ve sakin karakterini koruyarak, büyüleyiciliğini devam ettireceğine emin olabilirsiniz.